Egy nő, ha elképzeli a szülés ideális körülményeit, akkor azt vagy biztonságban, egy bababarát kórházban vagy például otthon, saját környezetében, nyugodt körülmények között képzeli el, kinek-kinek ízlése szerint. Vannak azonban helyzetek, amikor ezek az álmok nem megvalósíthatók, és itt most nem egyszerűen arra gondolok, amikor valaki nem ér be a kórházba és a kocsiban szüli meg a gyerekét, vagy éppen a kórház előterében, egy ilyen felvétel kering a Facebookon is néhány hete.
Jobban el kell engednünk a fantáziánkat. 2000-ben Mozambikban egy anya az árvíz elől menekülve egy fára mászott fel, és ott hozta világra gyermekét az ágakba kapaszkodva. Szerencsére, röviddel a szülés után egy helikopter felvette az anyát és a gyermeket, akiket a köldökzsinór még mindig összekötött.
Bár a hely maga annyira nem meredek, de a sztori mégis jó. 2007-ben egy McDonalds alkalmazott nem tudta, hogy terhes, így teljesen váratlanul az étterem WC-jében szülte meg gyermekét. (A „nem tudtam, hogy terhes vagyok" jelenségről itt az indexen is olvashattunk nemrég. )
Ha már egyébként a WC-nél tartunk, ami amúgy nem olyan nagyon ritka hely, ahol esetleg szülés megtörténik. Nemrég hallhattuk a kínai kisbaba történetét, akit a WC lefolyócsövéből vágtak ki, mert a szülés ott következett be. Kezdetben kétséges volt, hogy az egyedülálló anya szándékosan húzta-e le csecsemőjét egy eltitkolt terhesség után, de végül a hatóságok nem emeltek vádat, mert hitelt adtak az anya szavainak, aki azt mondta, hogy váratlanul kezdődött a szülés és a gyerek beleesett a lefolyóba. Valamint a nő végig ott volt a mentési munkálatok alatt és végül közölte is a rendőrséggel, hogy ő a gyerek anyja. A baba szerencsére jól van, és már elhagyhatta a kórházat. A nyugalom megzavarására alkalmas képek!!!
Egy indiai nő még csak 7 hónapos terhes volt, amikor egy vonat WC-jében szült, utána pedig elájult, így nem vette észre, hogy a gyerek a nyitott WC-ből a sínekre esett. Az újszülött kislány szerencsésen átvészelte az esést, épségben meg is találták a közeli állomás dolgozói.
A következő kislány a Denveri könyvtárban született meg 2009-ben. Az édesanyja egy buszon utazott, éppen a kórház felé, amikor elindultak a fájások, egy utastársa mondta neki, hogy szálljon le a könyvtárnál, ahova be is ment, és a helyi biztonsági személyzet segítségével hamarosan megszületett a baba. A könyvtár dolgozói remélik, hogy egy jövőbeni olvasójukat tisztelhetik a kis jövevényben.
De történt szülés a postán vagy az autópálya szélén is. A következő történet viszont egy repülőn esett meg, 12.000 méter magasan, a Manila – San Francisco járaton, ahol a gépen utazó anyukának idejekorán megindult a szülése. A személyzet segítségével a baba épségben jött a világra, és egyik neve „Francis" lett.
A repülőn született gyerekek helyzete azért is érdekes, mert gyakran felmerül a kérdés, hogy melyik ország állampolgárai lesznek. Az ENSZ szerint például a levegőben megszületett gyerek állampolgársága attól függ, hogy a repülő hol van regisztrálva, vagyis milyen légitársasághoz tartozik. Így valaki akár rögtön kettős állampolgár lehet, mert egyébként legfőképpen a szülők állampolgársága dönt a gyermekéről is. A British Airways például nem engedi repülni az utolsó hónapban lévő kismamákat, de a személyzet ki van képezve az ilyen esetekre, ha mégis megtörténik. A légitársaság honlapja szerint évente egy ilyen szülés történik járataikon.
Egy performance művész, a művészet legmagasabb fokának megvalósításaként egy galériában adott életet gyermekének, nézők előtt. A belőle készült film pedig egy későbbi kiállításon is szerepelt.
Kicsit kiegészítve ezt a listát, a legutóbbi esetekkel, nem olyan rég arról szóltak a hírek, hogy Bangladesben, egy dakkai ruhaüzem romjai alatt születtek új életek. A két gyerek egészségesen született, őket és anyukáikat a mentőalakulatok kimentették a romok közül.
Ha szeretnétek megosztani ti is történeteiteket vagy tapasztalataitokat, akár a többiekkel is, várjuk a leveleket az anyamamablog@gmail.com-ra, vagy megtaláltok minket a Facebookon is.